Strona korzysta z plików cookies w celu poprawnego wyświetlania treści i realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

mapa strony

Znak „Zielony Punkt” na produktach marki VITADIET

Miło nam poinformować, że na produktach marki VITADIET, wytwarzanych przez ICHEM sp. z o.o., pojawił się znak „Zielony Punkt”. Jest to kolejne działanie naszego przedsiębiorstwa z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w obszarze ochrony środowiska naturalnego.  

„Zielony Punkt” to dobrze znany znak towarowy objęty międzynarodową ochroną, który:

  • jest symbolem odpowiedzialności przedsiębiorcy za środowisko
  • pozycjonuje przedsiębiorcę jako nowoczesnego i świadomego wytwórcę
  • wpływa pozytywnie na wybór produktu przez konsumenta
  • pomaga przedsiębiorcy funkcjonować na zagranicznych rynkach
  • jest zarejestrowany i chroniony w ponad 170 państwach
  • korzysta z niego ponad 170 000 przedsiębiorstw w Europie i na świecie, a w każdym roku umieszcza się go na około 460 miliardach opakowań.

 

Znak towarowy „Zielony Punkt” na opakowaniu oznacza, że za dane opakowanie produktu został wniesiony wkład finansowy na rzecz krajowej organizacji odzysku opakowań, utworzonej zgodnie z zasadami określonymi w dyrektywie UE nr 94/62 i przepisach prawa krajowego odpowiadającym jej postanowieniom.

Symbol „Zielony Punkt” na produktach marki VITADIET jest zatem potwierdzeniem, że ich producent ICHEM sp. z o.o. należy do systemu Zielonego Punktu tworzonego przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. i wspiera rozwój zbiórki selektywnej odpadów opakowaniowych w Polsce.